معرفی جامع همه محصولات شرکت ESI GROUP – بخش اول

معرفی جامع همه محصولات شرکت ESI GROUP – بخش اول

شرکت ESI GROUP با داشتن تعداد زیادی نرم افزار می تواند یک قطعه را در همه مراحل طراحی، ساخت، تست و کارکرد واقعی دنبال کند. شرکت ESI GROUP اولین شرکتی بود که با ساخت نرم افزار PAM-CRASH توانست تست تصادف خودرو را به طور کامل شبیه سازی کند و در ساخت و طراحی بدنه، صندلی، کیسه هوا، کمربند ایمنی و دیگر اجزای خودرو به خودروسازان آلمانی کمک رساند. این شرکت با داشتن نرم افزارهایی از جمله ProCAST، QuickCAST، PAM-RTM، PAM-FORM، PAM-STAMP، PAM-TUBE، SYSWELD، CFD-ACE+، SYSTUS، VA One و دیگر نرم افزارها در شبیه سازی فرآیندهای تولید، عملیات حرارتی و جوشکاری، مواد کامپوزیتی، دینامیک سیالات، تحلیل سازه، تحلیل نویز و دیگر زمینه ها فعالیت دارد. در ادامه همه محصولات این شرکت نام برده خواهد شد و قابلیتها و کاربردهای آنها بررسی خواهد گشت.

[caption id="attachment_126" align="aligncenter" width="600" caption="معرفی جامع همه محصولات شرکت ESI GROUP"]معرفی جامع همه محصولات شرکت ESI GROUP[/caption]

0 از 5
(رای دهید)

محصولات شرکت ESI GROUP را در چهار دسته تقسیم بندی میکنیم: نرم افزارهای مربوط به شبیه سازی تصادف خودرو (Virtual Performance)، شبیه سازی فرآیندهای تولید (Virtual Manufacturing)، شبیه سازی عوامل محیطی (Virtual Environment) و نرم افزارهای یکپارچه سازی سیستمهای شبیه سازی (Simulation Systems Integration).

در بخش اول این مطلب به توضیح در مورد نرم افزارهای شبیه سازی تصادف و قابلیتها و کاربردهای آنها می پردازیم. در این بخش نرم افزارهای PAM-CRASH، PAM-SAFE، PAM-COMFORT، PAM-MEDYSA و PAM-SHOCK توضیح داده خواهد شد.

نرم افزارهای مربوط به شبیه سازی تصادف خودرو

نرم افزارهای مربوط به شبیه سازی تصادف خودرو

PAM-CRASH:

هدف اصلی نرم افزار در تحقیقات، شبیه سازی مسائل در صنایع هسته ای و هوافضا بوده است. در ۳۰ می سال ۱۹۷۸ در اشتوتگارت، شرکت ESI GROUP برخورد یک جنگنده نظامی به تأسیسات هسته ای را شبیه سازی کرد. پس از آن با علاقه مند شدن سازندگان اتومبیل در آلمان و بررسی کدهای عددی مختلف سرانجام در سال ۱۹۸۷ شبیه سازی تصادف خودرو با ابعاد کامل توسط ESI GROUP انجام شد و نرم افزار PAM-CRASH نام گرفت. براساس روش المان محدود، نرم افزار می تواند هندسه های پیچیده را با المانهای تیر (beam)، پوسته (shell & membrane) و سالید (solid) مدل کند. نرم افزار انواع مواد خطی و غیرخطی، الاستیک، ویسکوپلاستیک، مواد فوم و مواد کامپوزیتی چندلایه را با در نظر گرفتن مدلهای شکست داراست.

شبیه سازی تصادف خودرو با نرم افزار PAM-CRASH

شبیه سازی تصادف خودرو با نرم افزار PAM-CRASH

ورژن PAM-CRASH 2G در سال ۲۰۰۲ معرفی شد و بررسی اثرات فرآیندهای تولید ریخته گری، استمپینگ و فرآیندهای تولید مواد کامپوزیتی در روند طراحی را با ترکیب کردن شبیه سازی این فرآیندها در دیگر نرم افزارها با شبیه سازی تصادف، امکان پذیر نمود.

PAM-SAFE:

شبیه سازی ایمنی محیط داخل خودرو با PAM-SAFE

شبیه سازی ایمنی محیط داخل خودرو با PAM-SAFE

این یک نرم افزار صنعتی با کاربرد خاص است که برای شبیه سازی اثر سیستم نگهدارنده مانند کمربند ایمنی و کیسه هوا بر سرنشین خودرو استفاده میشود. اولین سیستم محافظ در یک خودرو، کمربند ایمنی است. با استفاده از PAM-SAFE Belt Generator می توان به دقت همه جوانب یک مکانیزم کمربند ایمنی کامل شامل اثر کمربند بر سرنشین، sliprings، retractors و pretensioners را مدل کرد.

از PAM-SAFE می توان برای شبیه سازی کیسه هوا بر اساس مدلهای دینامیکی گاز، مدلهای ساخت و شرایط خاص تماسی استفاده کرد. در این حالت می توان از ابزار Airbag Folder و دیگر ابزارهای پیش پردازش موجود در نرم افزار PAM-SAFE استفاده نمود. با ابزار Sim-Folder موجود در این نرم افزار می توان ترتیب تاشدن کیسه هوا را به دقت مدل کرد. همچنین الگوهای تاشدن زیادی در این ابزار وجود دارد.

روش (Finite Point Method (FPM ابزاری رایج و پیشرفته در مدلسازی اثرات دینامیک گازهاست که برای مدلسازی بازشدن کیسه هوا در نرم افزار PAM-SAFE استفاده می شود. برای بدست آوردن تقریبی اولیه از روش فشار یکنواخت (Uniform Pressure) استفاده میشود که روشی سریع است و بطور کامل با روش FPM هماهنگ می باشد.

همچنین در این نرم افزار آدمکهای مختلفی بصورت صلب مفصلی برای بررسی پارامتریک و بصورت المان محدود برای مباحث طراحی وجود دارد. در این آدمکها مکانیزمهای آسیب شامل شکست، کشش رباطهای مفصلی، فشارها و تنشهای داخلی وجود دارد.

نرم افزار PAM-CRASH و نرم افزار PAM-SAFE به طور کامل با یکدیگر یکپارچه شده اند بطوری که میتوان سازه کامل خودرو را در PAM-CRASH مدل کرد و سپس وارد PAM-SAFE نمود. در این حالت می توان بررسی نمود که اجزای داخلی خودرو مثل داشبورد در هنگام تصادف خودرو در برابر برخورد سرنشین چگونه رفتار خواهند کرد.

طراحی صندلی و سیستم راحتی خودرو با نرم افزار PAM-COMFORT

طراحی صندلی و سیستم راحتی خودرو با نرم افزار PAM-COMFORT

PAM-COMFORT:

ایمنی سرنشین، نیازهای جدید موجود در ساخت، کار بر روی طرز قرار گرفتن سرنشین، قابلیت انتقال نیروی صندلی و تحلیل حرارتی در طراحی صندلیهای جدید مورد توجه قرار گرفته اند. نرم افزار PAM-COMFORT با استفاده از یک نمونه دیجیتال از صندلی و سرنشین، جزئیات مربوط به طراحی و ساخت صندلی را پیش بینی میکند. نرم افزار خواص پیچیده مواد، تماس چندگانه و فرآیندهای وابسته به زمان را در شبیه سازی به حساب می آورد. پارامترهای فیزیکی ناشی از هر مرحله (موقعیتها، تغییرشکلها، تنشها و کرنشها) بصورت ورودی در مرحله بعدی استفاده میشود. مثلاً شبیه سازی فرآیند ساخت فوم، محل خط جوش و گیرافتادگی هوا را مشخص میکند و توزیع چگالی فوم می تواند بصورت ورودی در مرحله بعدی استفاده شود تا دقت نتایج بهبود یابد. نرم افزار PAM-COMFORT همه اجزای مربوط به راحتی سرنشین شامل فوم، کاور، پد، سیستم مهره کمر و اجزای تغییرشکل پذیر فریم را در بر میگیرد.

نرم افزار PAM-COMFORT از حلگرهای المان محدود (SMP/DMP) برای شبیه سازی فرآیند ساخت بالشتک (trimming)، فرآیند موقعیت دهی سرنشین و انتقال ارتعاشات خودرو به سرنشین، استفاده میکند.

نرم افزار PAM-OMFORT به طور کامل با نرم افزارهای PAM-CRASH و PAM-SAFE سازگار است و میتوان شرایط دقیق مربوط به صندلی و سرنشین را در شبیه سازی تصادف ایجاد کرد. در این نرم افزار آدمکهای مختلفی بصورت ربات و انسان (HPM1، HPM2، HRMD) از کودک تا بزرگسال جمعیتهای مختلف وجود دارد.

PAM-MEDYSA:

شبیه سازی سیستم محرکه خودرو با PAM-MEDYSA

شبیه سازی سیستم محرکه خودرو با PAM-MEDYSA

در نوامبر سال ۲۰۰۳ شرکت ESI GROUP نرم افزار PAM-MEDYSA 2G را معرفی کرد که نرم افزار برای طراحی و تحلیل مکانیزمهای پیچیده بود. دانستن اجزای بحرانی یک سیستم مکانیکی و اینکه آنها در طول عمر خود چگونه رفتار میکنند از جمله نکات مهمی برای سازندگان است. مدیر تولید این نرم افزار درباره آن چنین می گوید:«PAM-MEDYSA به مهندسان در فهم عمکرد سیستم، پیدا کردن طراحی بهینه و انتخاب مناسبترین فرآیند تولید برای اجزای بحرانی کمک میکند»

با نرم افزار PAM-MEDYSA 2G بدون انجام تستهای فیزیکی زیاد، می توان دینامیک حرکت و خواص سازه ای یک سیستم مکانیکی مانند موتور، تایرها، شاسی، سیستم تعلیق و انتقال نیرو را تست کرد. این نرم افزار برای شبیه سازی رفتار پیچیده دینامیکی گذرا مناسب است که محدوده وسیعی از مکانیزمها را شامل میشود.

هنگام کنکاش در طراحی اجزا، مهندسان نیاز دارند که به سرعت عملکرد فیزیکی آن درون سیستم را تأیید و یا رد کنند. خواص سازه ای این اجزا با تکنولوژی المان محدود مدل میشود تا رفتار واقعی آن تعیین شود. بطور همزمان، دیگر قطعات سیستم با تکنولوژی سریع جسم صلب بررسی می گردند. این ترکیب تکنولوژیها بطور چشمگیری سرعت یکسان سازی طراحی را افزایش میدهد. برای بررسی رفتار یک جزء خاص، می توان مکانیزم را بطور موضعی انعطاف پذیر تعریف کرد تا زمان حل کاهش یابد. اثرات ساخت به مانند تنشهای پسماند یا اثرات سختکاری ناشی از عملیات حرارتی در فرآیند تولید پیشین را می توان بصورت شرایط اولیه برای شبیه سازی تنشهای دینامیک تعریف کرد. نرم افزار PAM-MEDYSA امکان انجام شبیه سازی های مختلف همزمان و استفاده از نتایج به عنوان شرایط بارگذاری برای تحلیل بعدی را میدهد.

قابلیتهای اصلی نرم افزار PAM-MEDYSA عبارت است از:

–         داشتن محیط گرافیکی برای کاهش زمان ساخت مدل

–         پشتیبانی از خواص خطی و غیرخطی

–         کوپل بودن با شبیه سازی فرآیندهای ساخت برای بهبود دقت مدل

–         الگوریتم برهمکنش تماسی سه بعدی یکنواخت که براساس تقریب خطی نیست و از درجه بالاتری می باشد تا نیاز به ریزکردن مش از بین برود، استقلال مش قطعات و انتقال شرایط بار بین قطعات

شبیه سازی ضربه و انفجار با PAM-SHOCK

شبیه سازی ضربه و انفجار با PAM-SHOCK

PAM-SHOCK:

با نرم افزار PAM-SHOCK می توان رفتار دینامیکی مواد و قطعات را تحت بارهای ضربه ای با سرعت زیاد (High Velocity Impact) تحلیل کرد. نرم افزار PAM-SHOCK HVI نرم افزار المان محدود غیرخطی است که برای شبیه سازی شوک و پاسخ مواد به شوک استفاده میشود و می تواند انتشار موج ضربه را در محیطهای مختلف تحلیل کند.

این نرم افزار از داده مواد بصورت (Smooth Particle Hydrodynamics) پشتیبانی می کند و بنابراین میتواند رفتار مواد بسیاری را در شرایط ضربه ای مختلف تحلیل کند. نرم افزار PAM-SHOCK می تواند با نرم افزارهای تحلیل دینامیک سیالات (CFD) ترکیب شود و قابلیت تحلیل برهم کنش سازه و سیال در بارهای ضربه ای به مانند انفجار درون مخزن را ایجاد نماید.

نرم افزارهای PAM-CRASH، PAM-SAFE، PAM-COMFORT، PAM-MEDYSA و PAM-SHOCK درون پکیج نرم افزاری ESI Virtual Performance Solution گنجانده شده اند. ورژن ۲۰۱۱ این پکیج نرم افزاری در اکتبر ۲۰۱۱ روانه بازار شده است.

رای شما به "معرفی جامع همه محصولات شرکت ESI GROUP – بخش اول" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

3 پاسخ به “معرفی جامع همه محصولات شرکت ESI GROUP – بخش اول”

 1. هادی ایرجی گفت:

  سلام من دنبال نرم افزار :
  PAM-RTM (ESI-Group
  -PAM-RTM for catia 5
  هستم. هر کسی اطلاعاتی داری لطفا کمکم کند.
  ۰۹۱۳۹۰۶۸۶۸۳ ایرجی
  ممنون

 2. سجاد محمدعلی گفت:

  با سلام
  ی پروزه داشتم که باید با pam crash،PAM-SAFE -PAM-COMFORT
  انجام بگیره
  اگه کسی از دوستان توانایی انجامشو داره لطفا بام تماس بگیره
  ۰۹۱۸۳۸۷۵۲۸۶
  با تشکر

 3. محمد ارجكي گفت:

  با سلام
  من به نرم افزار sysweld و آموزش و همچنین نرم افزار dante و آموزش آن نیاز دارم اگر کسی بتونه کمک کنه
  هزینه آن پرداخت میشه
  ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • اپلیکیشن اندروید
 • بازی اندروید
 • نرم افزار ویندوز
 • بازی ویندوز
دانلود اپلیکیشن ادیت فیلم PowerDirector برای اندروید
دانلود برنامه پیام رسان ایمو، Imo برای اندروید
دانلود برنامه کتابخانه دیجیتال ۵٫۱۴ Google Play Books برای اندروید
دانلود اپلیکیشن ویرایش متن Microsoft Word برای اندروید
دانلود برنامه بهبود عمر باتری موبایل HEBF برای اندروید
دانلود اپلیکیشن دفترچه یادداشت ۵٫۲۰ Google Keep برای اندروید
دانلود برنامه محاسباتی و آماری Microsoft Excel برای اندروید
دانلود اپلیکیشن مرورگر Duck Duck Go برای ویندوز
دانلود برنامه بازی های آنلاین HAGO Lite برای اندروید
دانلود اپلیکیشن ادیت عکس ۶٫۳٫۱ Photo Editor برای اندروید
دانلود برنامه موبایلی Play! PlayStation 2 Emulator برای اندروید
دانلود برنامه ترول سازی Meme Generator برای اندروید
دانلود برنامه شبکه اجتماعی ۹٫۲۳ Google + برای اندروید
دانلود برنامه صفحه کلید ۱۰٫۰٫۰۲ Google keyboard برای اندروید
دانلود برنامه موبایلی Goal Live Scores برای اندروید
دانلود برنامه تقویم ۲٫۲۰۴۷ BlackBerry Hub + Calendar‏ برای اندروید
دانلود برنامه آموزش زبان دولینگو، Duolingo برای اندروید
دانلود برنامه مدیریت فایل ES File Explorer برای اندروید
دانلود برنامه نمایش اسلاید Microsoft PowerPoint‏ برای اندروید
دانلود اپلیکیشن بازی فکری Peak برای اندروید
دانلود بازی پازلی ۱٫۱۹۳ Candy Crush Saga برای اندروید
دانلود بازی موبایلی FarmVille: Harvest Swap برای اندروید
دانلود بازی استراتژیک Rise of Kingdoms: Lost Crusade برای اندروید
دانلود بازی ماشین مسابقه ای City Racing 3D برای اندروید
دانلود بازی محبوب و هیجانی Minecraft Canary برای اندروید
دانلود بازی اکشن و رقابتی Asterix and Friends برای اندروید
دانلود بازی هیجانی و جذاب Fruit Ninja Fight برای اندروید
دانلود بازی موبایلی MU Origin برای اندروید
دانلود بازی فکری و هیجانی rr برای اندروید
دانلود بازی مربیگری فوتبال Championship Manager 17 برای اندروید
دانلود بازی مبارزه ای معروف Tekken 6 برای اندروید
دانلود بازی مبارزه ای Gods of Rome برای اندروید
دانلود بازی Rodeo Stampede: Sky Zoo Safari برای اندروید
دانلود بازی جذاب و هیجانی Death Worm برای اندروید
دانلود بازی رانندگی واقعی Racing in Car برای اندروید
دانلود بازی فوتبالی Head Soccer برای اندروید
دانلود بازی جذاب و هیجانی ۲٫۱٫۳ Gangstar City برای اندروید
دانلود بازی منچ موبایلی Ludo Star 2 برای اندروید
دانلود بازی آفرودی جذاب MMX Hill Dash برای اندروید
دانلود بازی موبایلی Real Cricket GO برای اندروید
دانلود نرم افزار HiBit Uninstaller برای ویندوز
دانلود برنامه قابل حمل STANDARD Codecs برای ویندوز نسخه ۶۴ بیتی
دانلود برنامه امنیتی VoodooShield برای ویندوز
دانلود برنامه ادیت ویدئو LosslessCut برای ویندوز
دانلود افزونه‌ OpenGL Extension Viewer برای ویندوز
دانلود نرم افزار Grammarly برای مرورگرهای کروم، فایرفاکس، ادج و سافاری
دانلود برنامه‌ عیب یابی سیستم Passmark BurnInTest Standard 9.2 برای ویندوز
دانلود نرم افزار پرینت محتوا DirPrintOK 5.55 برای ویندوز
دانلود برنامه کاربردی Futuremark SystemInfo برای ویندوز
دانلود نرم افزار پخش مدیا Megafilm برای ویندوز
دانلود برنامه پی دی اف خوان Master PDF Editor برای ویندوز
دانلود برنامه uBlacklist برای مرورگر کروم و فایرفاکس
دانلود برنامه STANDARD Codecs قابل حمل ۳۲ بیت برای ویندوز
دانلود نرم افزار پاکسازی هارد Atomiccleaner 3 برای ویندوز
دانلود نرم افزار USB Drive Letter Manager برای اندروید
دانلود نرم افزار Manager Desktop Edition برای ویندوز
دانلود نرم افزار Microsoft Edge Stable برای ویندوز
دانلود برنامه مدیریت ویندوز WindowManager برای ویندوز
دانلود نرم افزار Microsoft Safety Scanner برای ویندوز
دانلود برنامه Hare ، نرم افزار مدیریت صفحات وب برای کروم و فایرفکس